Magazín

Naše rady a zkušenosti

Stres a jeho odbourávání

Zdravotní prevence a odbourávání stresu Vedlejší účinky stresu jsou hlavní příčinou zdravotních problémů a civilizačních onemocnění. Naučíme Vás, jak si můžete tyto škodlivé účinky neutralizovat a získat více energie a vitality.

Zdravé klouby

Jak zmírnit bolest kloubů. Význam kolagenu, chondroitin a glukosamin sulfátu při prevenci artrózy, u seniorů, u osob těžce pracujících a sportovců.

Hubnutí - jak začít?

Chci zhubnout, co mám udělat jako krok č.1?

Žijeme RUGBY / Děti + sport a strava

Rugby je sport pro drsňáky i pro děti. Jak by se měli děti stravovat při sportu, na co by rodiče měli myslet.

Jak funguje naše imunita

Dobře fungující imunitní systém ovlivňuje kvalitu našeho života a na druhé straně právě náš životní styl (co jíme, zda žijeme ve stresu, sportujeme, kde žijeme, zda užíváme chemii, atd.) ovlivňuje náš imunitní systém. Ve videu se dozvíte, jak to vše do sebe zapadá.

Káva - lék či droga užívaná (nejen) při hubnutí?

Máte rádi kávu? Kolik šálků za den vypijete? Je pro nás prospěšná nebo nám škodí? Kde ještě se můžeme setkat s kofeinem a jaké má účinky na lidské zdraví?

Překyselení vs. odkyselení organismu

Rovnováha mezi kyselinami a zásadami = klíč ke zdraví Acidobazická rovnováha vyjadřuje poměr mezi kyselinami a zásaditými minerály v našem organismu. Udává se v hodnotě pH.

Aloe Vera Gel neboli lékař v květináči

Rostlina používaná k léčení již tisíce let. Za napoleonských válek využívaná k hojení ran. V době našich babiček používaná k prevenci rakoviny a na léčbu žaludečních vředů. V posledních dvaceti letech se tato rostlina stála fenoménem přírodního léčitelství. Doktor v květináči, takto nazývali naše babičky Aloe Vera.

Hubnutí na trampolíně

Trampolína je skvělá zábava pro děti nebo výborný pomocník při hubnutí. Zahoďte stud a pojďte si zacvičit. Na trampolíně procvičíte i svaly, o kterých možná nevíte, že je máte. Skákání na trampolíně je šetrnější na klouby než běhání a navíc prospívá i našemu srdci.

Tepová frekvence a fyzická aktivita

Fyzická aktivita byla dříve naprosto přirozená každému člověku, nyní v přetechnizovaném světě, bychom neměli na fyzickou aktivitu zapomínat. Významně ovlivňuje psychickou kondici a je základním atributem pevného zdraví. Důležitou roli, hraje i správné tempo, tzn. tepová frekvence.

5 tipů pro letní hubnutí

Vybrali jsme pro Vás 5 tipů, jak v letním období zhubnout. Dozvíte se jak zvládnout dovolenou, grilování, návštěvy, co jíst v létě a nepřibrat.

Colostrum - přírodní podpora imunitního systému

Colostrum, kolostrum nebo mlezivo je geniálním produktem přírody. Tento sekret mléčné žlázy vzniká před porodem a je základním faktorem u savců, který ovlivňuje imunitní systém novorozence a …

z našeho magazínu

Magazín

Magazín o hubnutí, zdravém životním stylu, zdraví a prevenci. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat. Rádi Vám poradíme. Také se můžete objednat na rozbor jídelníčku nebo osobní konzultaci.