Proč právě sportovní výživa?

U každého sportovce i (ne)sportovce hraje významnou úlohu při regeneraci organismu právě výživa.

 

Sportovní výživa

Sportovní výživa je velmi rozsáhlé téma. Na této stránce se Vám budeme snažit přiblížit okrajově směry a zákoutí, kterými se zabýváme.

Spalování tuků a tvarování postavy
Ze zkušenosti víme, že řada lidí se snaží hubnout či tvarovat postavu právě návštěvou ve fitness centru. Z toho důvodu je důležité mít správné informace, které mohou pomoci zvýšit efektivitu vynaloženého úsilí. K zásadním informacím rozhodně patří znát co jíst a pít před fyzickou aktivitou, během ní a po. Základem je rovněž správně nastavit suplementy pro kvalitní regeneraci. Pomůže i povědomí, které spalovače či bylinky zařadit a v jaký čas, popř. ve kterém období cvičení. Jsme schopni nastavit program na míru tak, abychom docílili maximálního spalování tuků při hubnutí a přitom chránili svaly a měli dostatek energie, to vše bez pocitu hladu.

 

Odbourávání kyseliny mléčné
Kyselina mléčná zatěžuje náš organismus. Bohužel si ji právě vytváříme zvýšenou fyzickou aktivitou. Nadmíra kyseliny mléčné umocňuje tzv. svalovou horečku, která provází především sportovce v oblasti silových sportů jako je fitness, kulturistika, vzpírání, ale můžeme se s ní setkat rovněž i u vytrvalostních či kondičních sportů např. u vytrvalostních běžců, sprinterů, také v turistice, apod. Dosahujeme výborných výsledků i v oblasti národních sportů jako je hokej či fotbal.

Čtěte dál v článku o překyselení organismu.

 

Vyživení a ochrana kloubů
Téměř každý sport zatěžuje klouby. Z toho důvodu je důležitá ochrana a péče o naše klouby. Řada kondičních i vrcholových sportů právě řeší problémy v pozdějším věku. Kdy špatně fungující kloub sebou nese řadu omezení a někdy i přímo sportovní stopku. Třemi základními kroky docílíme maximální prevence či regenerace kloubů. Základem je optimální pH organismu, předejdeme tak zbytečnému poškození chrupavek vlivem překyselení organismu. Dalším krokem je doplnění štěpeného kolagenu společně s dalšími chondroprotektivy a komplexem důležitých vitamínů, díky nimž bude regenerace probíhat komplexněji. Vše jsme schopni zakomponovat do formy přijatelné našim organismem a tím docílíme maximální výtěžnost z ucelené kloubní výživy. Při extrémní zátěži nebo v případě poúrazové regeneraci, můžeme doplnit o růstové faktory

 

Podpora nárůstu síly a zlepšení výkonu
Pokud si myslíte, že bez chemie to nejde, nechte se přesvědčit našimi zkušenostmi. Programy, které sestavujeme, jsou založeny na přírodní bázi. Možná nedosáhnete takových výsledků jako používání zakázaných látek, ale odměnou Vám však bude mimo vyššího výkonu a lepší kondice ještě zocelené zdraví. Jeden z principů vyššího výkonu je regenerace kapilárního systému, kdy zlepšíme transport živin a kyslíku do organismu.

 

Urychlení regenerace a hojení
Každý sportovec ví, že bez kvalitní regenerace to prostě nejde. Základní složky stravy jsou sacharidy, tuky, bílkoviny. Dále musíme dbát na dostatečný přísun vitamínů, minerálů, stopových prvků. Důležitou skupinou jsou rovněž enzymy, aminokyseliny, růstové faktory. Musíme mít optimálně vyladěný pitný režim a to hlavní je i doba odpočinku.

 

Regenerace po úrazech, před a po operacemi
Úrazy a operace jsou nepříjemnou záležitostí, kterou nemá nikdo rád, a sportovci obzvláště. V případě úrazu, či plánované operace je důležité nastavit správně rekonvalescenci, kterou ovlivňuje hlavně správná volba jídelníčku, eliminace stimulantů jako je alkohol, tučné, mastné jídla, sladkosti, výrobky z bílé mouky apod. Významnou roli zde hrají potravinové doplňky pro urychlení hojivosti tkání, šlach. Významnými prky jsou např. křemík, růstové faktory, vitamíny řady B, vitamín C. a další.

Imunitní systém v době tréninku a na soutěži
Představte si, že jedenáct měsíců v roce dřete na to, aby jste mohli porovnat své síly se soupeři. A právě těsně před soutěží Vás potká nečekaná viróza a síla a stoprocentní výkon je ta tam! Právě v tomto důležitém období jsme schopni nastavit optimální program pro zúročení Vaší dřiny.

Imunita je velmi složitý a komplexní systém.

 

Zlepšení vstřebávání živin
Využíváme jednoduché principy k tomu, jak zajistit vyšší účinnost vstřebávání živin z přijímané potravy a suplementů. Základním předpokladem je detoxikace tenkého střeva a regenerace sliznic.

 

Eliminace stresu před soutěží
Stres a nervozita, výrazným způsobem ovlivňuje sportovní výkon. Řada sportovců se usilovně připravuje na svůj důležitý den „D“, který právě díky stresu může být ohrožen. Eliminací stresových faktorů a neutralizací důsledků oxidačního stresu jsme schopni docílit nerušených výkonů. Pomocí vhodných doplňků umíme nastavit režim tak, aby Vaše motorické schopnosti a soustředěnost byli na velmi vysoké úrovni.

Mohlo by Vás zajímat: jak a proč eliminovat stres.

Autor: Jiří Gavar

Objednejte se na konzultaci, poraďte se s odborníky, co konkrétně je pro Vás nejvhodnější nebo se podívejte se na zkušenosti našich klientů.

z našeho magazínu