Odpustkový den + recepty

Čas od času udělá každý drobnou dietní chybičku. Chcete vědět, jak hřešit tak, aby tyto drobné chybičky neovlivnily Vaše výsledky?

Je to jednoduché, když se budete řídit následujícím pravidlem: 

 

"Můžete zhřešit, ale nesmíte hřešit! "

Co toto pravidlo znamená? Pokud tzv.  sekáte latinu třicet dní a jeden den jednoduše uletíte, pak se pravděpodobně nic moc nestane. To samé platí i pro člověka, který na "to" s prominutím kašle celých třicet dní a jedenkrát si zajde do fitka. I v tomto případě se nic moc nestane. :)

 

Hlavně nestresovat

 

Co znamená odpustkový den?

Čas od času chce téměř každý člověk udělat něco jinak, než se má. Určitě znáte pravidlo, že zakázané ovoce chutná nejlépe. Z tohoto důvodu cíleně nastavujeme jednou za čas tzv. odpustkový den, který si náležitě užijeme. Dopřejte si "co chcete", mějte však na paměti jednu důležitou věc. Pokud si roztáhnete žaludek, bude se Vám druhý den vracet do standartního režimu hůře. 

 

Co znamená odpustkový recept?

Jak jistě tušíte, v této kategorii nemusí být nutně pouze zdravá jídla. Často si lidé chtějí vyzkoušet nějaký starý, popř. i nezdravý recept. Někdo uvítá chléb se škvarkama, jiný např. nudle s mákem.  Chceme Vám ukázat, že zdravý životní styl není žádná odvykací kůra! Proto se nebojíme občas sníst i něco méně zdravého, abychom se opět s větší chutí a radosti vraceli právě ke zdravějším receptům

 

Dobrý nebo špatný pocit?

  1. Představte si člověka, který sedí nad zákuskem a neustále se rozhoduje. Mám či nemám? Bude to dělat tak dlouho, až bude vnitřně naprosto deprimovaný. Takovýto vnitřní pocit dobré náladě, ani zdraví rozhodně nepřidá...
  2. Jiný člověk si dá s chutí vše na co příjde, ale ani jeho pocity nejsou nejlepší. Po snězeném jídle se dostaví pocity viny a frustrace... ani toto není optimální cesta. 
  3. Dělejte to cíleně. Za dobře odvedenou práci se motivujte drobnou odměnou. Odměna by měla být vždy pozitivní a přínosná. Naproti tomu z hlediska podvědomí je vhodné občas zařadit i tzv. odpustkový den, který nám vykompenzuje to, co si běžně odříkáme. Pouze tomu neříkáme odměna, ale odpustek. Samozřejmě, má to svá pravidla.... 

 

Inspirujte se odpustkovými recepty

Nejsme žádní suchaři! Přestože občas mlsáme, tak máme skvělé výsledky při hubnutí! 

Přejít na "Odpustkové recepty"

Autor: Jiří Gavar

Objednejte se na konzultaci, poraďte se s odborníky, co konkrétně je pro Vás nejvhodnější nebo se podívejte se na zkušenosti našich klientů.

z našeho magazínu